به گزارش ایرنا، «سیدعباس عراقچی» امروز (سه شنبه) در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاری بیان كرد كه از او پرسید: با توجه به اینكه شما گفتید از تمام كشورهای جهان به جز آمریكا و رژیم صهیونیستی برای شركت در مراسم تحلیف آقای روحانی دعوت شده است، آیا از دولت انگلیس نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده است یا نه؟

عراقچی در پاسخ به این سوال بار دیگر تاكید كرد كه اولویت دعوت از كشورها برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهور منتخب با كشورهای منطقه، همسایه و دوست بوده است.

وی سپس تصریح كرد: ما در قاره اروپا استثنا قایل نشده ایم و از همه كشورها دعوت كرده ایم.

*** تبریك به ملكه و ولیعهد انگلیس

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فرانسه مبنی بر این كه موضع ایران در رابطه با تولد نوه ولیعهد انگلیس و این كه آیا تولد وی می تواند در روابط تهران - لندن تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: «تولد ایشان را خدمت ملكه محترم انگلیس و ولیعهد این كشور كه صاحب نوه شده اند تبریك می گوییم.»

عراقچی با بیان این كه فرد تازه متولد شده در خاندان سلطنتی انگلیس سومین نفر در فهرست رسیدن به سلطنت در این كشور است، گفت: «ابعاد روابط دو كشور بسیار بزرگ تر از آن است كه تولد ایشان بتواند بر آن تاثیرگذار باشد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره این كه چه مقامی از سوی جمهوری آذربایجان در مراسم تحلیف رییس جمهوری منتخب حضور خواهد یافت، بار دیگر تاكید كرد كه اطلاع رسانی در زمینه سطح حضور مقامات كشورها در این مراسم در زمان خود صورت خواهد گرفت.

*** دولت یمن مسوول حفظ جان دیپلمات ربوده شده ایرانی است

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت دیپلمات ربوده شده ایرانی در یمن گفت: خبر جدیدی در این رابطه نداریم اما دولت یمن را مسوول حفظ جان «نوراحمد نیكبخت» دیپلمات ربوده شده ایرانی از سفارت كشورمان در صنعا می دانیم.

وی تصریح كرد: مسوولان سفارت كشورمان در صنعا به صورت نزدیك با مقامات یمنی در تماس بوده و پیگیر موضوع هستند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه با یادآوری تذكر تلفنی وزیر امور خارجه به همتای یمنی خود و همچنین احضار كاردار این كشور در تهران به وزارت امور خارجه افزود: دولت یمن را مسوول حفظ جان این دیپلمات می دانیم و خواهان آن هستیم تا ترتیبات لازم برای آزادی وی هر چه زودتر انجام شود.

*** هیچ توافق جدیدی بین ایران و آژانس صورت نگرفته است

خبرنگاری از سخنگوی وزارت امور خارجه درباره برخی مطالب منتشر شده مبنی بر افزایش سطح بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته ای كشورمان پرسید كه عراقچی پاسخ داد: هیچ توافق جدیدی با آژانس در این رابطه صورت نگرفته است.

عضو تیم مذاكره كننده ایران با گروه ۱+۵، با یادآوری مذاكرات آغاز شده بین نمایندگان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تاكید كرد: این مذاكرات آغاز شده درباره چارچوب همكاری های جدید هنوز به سرانجام نرسیده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه بر همكاری های كشورمان با این نهاد بین المللی در چارچوب توافقات سازمان و معاهده ان.پی.تی تاكید كرد و گفت: همكاری در رابطه با اقداماتی فراتر از این توافقات را قبول نداریم.
==========================================

شرکت امفاکو فروش تجهیزات آبیاری قطره ای و بارانی (کشاورزی و گلخانه)

http://www.watergoogle.com

شرکت امفاکو فروش دستگاههای تصفیه آب و هوا (خانگی و صنعتی)

http://www.watergoogle.ir

شماره تماس: 77615794

شماره همراه : 09124472350

09190444031

09190444021

===========================================